Czy można się starać o dotacje z Urzędu Pracy we 2 osoby?

Pytania do doradcy biznesu:

doradca-biznesu-pomoc-przedsiebiorczosci-start-firmy-warszawa-onlineWitam, ja wraz z moją koleżanką wpadłyśmy na pomysł otworzenia w naszym mieście sklepu, głównie z kosmetykami firmy (…) a także różnego rodzaju dodatki do paznokci (…), a także kosmetyki zielarskie lub robione domowymi sposobami , oczywiście nie przez nas. Ja jak i koleżanka nie dysponujemy własnym wkładem finansowym i chciałybyśmy spróbować powalczyć o jakąś dotacje na rozwój.

Myślałyśmy o Urzędzie Pracy, ale nie mamy pojęcia, czy jest jeszcze jakaś inna opcja. Głównym pytaniem do Pani jest, czy my we dwie mogłybyśmy starać się o taką dotację,  czy tylko jedna? Aleksandra 

Doradca biznesu odpowiada:

Pani Aleksandro,

o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Urzędu Pracy może się ubiegać osoba bezrobotna, zarejestrowana w danym Urzędzie Pracy. Urząd Pracy daje w ten sposób pieniądze na stworzenie sobie przez osobę bezrobotną miejsca pracy.

Starać się możecie obydwie, ale każda z osobna :-), jeśli oczywiście obie jesteście osobami bezrobotnymi zarejestrowanymi w danym urzędzie i spełniacie dodatkowe warunki dodatkowe konkursu (np. wiek i płeć).

Jeśli nawet obie dostaniecie dotacje, każda musi stworzyć osobną, własną działalność gospodarczą i ją prowadzić przez rok. Prawdopodobnie można razem stworzyć spółkę cywilną (dwie działalności gospodarcze łączą się w celu realizacji wspólnego przedsięwzięcia).

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia –

Anna Sawczuk

 

 

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s