Czy można zarobić na rzeczach robionych ręcznie?

Pomysły na biznes

biznesplan

Można. Ale zależy, ile chcesz zarobić :-)

Samodzielne wykonywanie rzeczy jest  pracochłonne. Mam tu na myśli robienie na drutach, szycie na zamówienie sukienek, malowanie na szkle, tworzenie masek weneckich itp.

Twoje dzieło jest jedyne i niepowtarzalne, bo każdy klient/praca na jego rzecz wymaga czasu.

Ale…

działając samodzielnie jesteś w stanie wykonywać tylko jedną rzecz na raz. Jeśli produkcja zajmuje Ci dużo czasu, nie możesz zajmować się innymi sprawami dotyczącymi firmy.

Z historii pewnie wiesz, że najpierw ludzie wykonywali wszystko ręcznie (np. robili materiał z lnu). Potem były manufaktury (tkanie na krosnach), a następnie wielkie fabryki znane z Ziemi Obiecanej.

Dlaczego?

Bo w jednostce czasu pojedyncza osoba wraz z postępem mogła wykonać coraz więcej danego produkty (1 chustka ręcznie, 1000 chustek przemysłowo)

Ważna jest tu wydajność i automatyzacja produkcji.

Do tej pory istnieją firmy / osoby,  które sprzedają pojedyncze egzemplarze swoich produktów. Np. malarze, kreatorzy mody, jubilerzy. Ale oni zyskują za swoje dzieło takie pieniądze, która z nawiązką im wynagradza trud ich pracy. Podobnie ekipa do wykończenia wnętrz czy hydraulik: pracują, a za swoją ręczną pracę otrzymując sowitą zapłatę  (przelicz stosunek: pieniądze za poświęcony czas).

Jeśli  za jedno dzieło SYSTEMATYCZNIE uzyskujesz cenę pozwalającą Ci prowadzić życie, jakie chcesz  – możesz założyć, że można zarobić na rzeczach robionych ręcznie.

Jeśli nie umiesz dostać dobrej ceny, pomyśl zautomatyzowaniu procesu powstawania dzieła. Jeśli nie o zautomatyzowaniu całości, to może warto chociaż jego część?

Zrób jak Karl Lagerfeld i inne firmy związane z modą:

pojedyncze, ręcznie robione pierwowzory są kupowane za bajońskie sumy, a potem ubrania tworzy się maszynowo i hurtowo dostarcza do sklepów.

Albo jeszcze inaczej:

Policz, czy na pewno chcesz zarabiać na tworzeniu. To zupełnie co innego niż uczenie innych, jak samemu robić na drutach czy tworzyć wycinanki łowickie.

Firma istnieje po to, by zarabiać pieniądze i ma za zadanie dostarczyć twój produkt jak największej ilości klientów. Ważne jest, by zarabiać coraz więcej pieniędzy w jednostce czasu i ważne jest, by tę wysokość zarobków utrzymać, a następnie systematycznie  zwiększać.

Zadanie dla Ciebie:

Załóżmy, że malujesz obrazy.Zadaj sobie pytanie:

Jak mogę w jednostce czasu sprzedawać ich jak najwięcej?
Nie od razu wpadniesz na odpowiedź, która Cię zadowoli, ale próbuj. Nagrodą za myślenie jest rozwiązanie  niezwykłej zagadki: jak dostatecznie dużo zarabiać  rozwijając swoją pasję?pomoc-zalozenie-firmy-doradca-biznesu-przedssiebiorczosci-strona-internetowa-www-firmy-oczatek

biznesplan

Jedna myśl w temacie “Czy można zarobić na rzeczach robionych ręcznie?

  1. Smutno mi…ale taka jest prawda, nie da się utrzymać z malowania skrzyneczek posagowych itd…za mało w przeliczeniu na czas, godziny, koszty materiału…tak tylko automatyzacja części procesu…albo wyższa cena produktu…ale kto wtedy to kupi…? No nie poddam się bez walki…to moja wielka pasja…słaby marketing u mnie…

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s