Pomysł na biznes, gdy nic się nie umie?

nic nie umiem jaka firme zalozycTo się rzadko zdarza, ale rzeczywiście czasem jest tak, że ktoś  chce założyć „coś swojego”, ale nie bardzo wie, co to by mogło być.

Doradca ma cały arsenał narzędzi, dzięki którym można się dowiedzieć, w czym jesteś dobry i jaka działalność najlepiej by do Ciebie pasowała, ale co, jeśli się okaże, że:

  • nic Cię specjalnie nie interesuje,
  • nie masz poszukiwanych na rynku umiejętności,
  • właściwie w niczym nie jesteś dobry, w każdym razie nie na poziomie satysfakcjonującym Twoich przyszłych klientów?

Jest jedno rozwiązanie: poszukaj franczyzy.

Franczyza to rodzaj współpracy między niezależnymi przedsiębiorcami. Franczyzodawca udostępnia swoje „know-how” oraz markę, ale w zamian pobiera opłatę od franczyzobiorcy, który może korzystać ze sprawdzonego pomysłu na biznes.

Jeśli zdecydujesz się na założenie własnego biznesu opartego na systemie partnerskim, masz ułatwione zadanie, bo najtrudniejszą część pracy (koncepcyjną) już za Ciebie wykonano. Do Ciebie należy realizacja planu działania według ścisłych wskazówek.

Obecnie na rynku funkcjonuje około 1000  sieci franczyzowych działających na licencji.

Franczyzy są różne pod względem branży i ceny: zakup licencji McDonald’s to  min. 1.200.000 złotych, ale są i takie jak Niebieski Słoń, Bajart czy Intelektualnie.pl – w granicach 2-4 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o finansowanie: teoretycznie Urząd Pracy nie daje pieniędzy na franczyzę, ale znam kilka takich przedsięwzięć, które dostały na ten cel pieniądze z UP.

Przejrzyj więc portale z franczyzami i do dzieła!pomoc-zalozenie-firmy-doradca-biznesu-przedssiebiorczosci-strona-internetowa-www-firmy-oczatek

Mam pytanie…

awans

 

 

3 myśli w temacie “Pomysł na biznes, gdy nic się nie umie?

  1. Zakładając własną działalność gospodarczą miałem mnóstwo wątpliwości, bo nie jestem specjalistą w tej branży, nie posiadałem także żadnego doświadczenia, udało się, moja firma z miesiąca na miesiąc przynosi większe zyski.

  2. Jasne, franczyza to jest dobra opcja – ma swoje zalety (wady też), ale jeśli chce zostać przedsiębiorcą a nie mam pomysłu na siebie, to raczej można przewidzieć, że sukces będzie na prawdę trudno osiągnąć. Przedsiębiorca powinien wiedzieć czego chce i jak to osiągnąć a nie błądzić w czeluściach biznesu.

  3. Franczyza, to zawsze jakaś opcja, ale minusem jest to że franczyzobiorca mam mało miejsca na własną inwencję, ponieważ wszystko z góry jest ustalone nawet wystrój wnętrza. Żeby czasami logo mieć w innym miejscu lub cokolwiek pozmieniać w pomieszczeniu, to trzeba 100 tys. pism wysłać aby uzyskać zgodę. Ja w takiej pracy czułbym się jak memeger na etacie.

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s