Pomysł na biznes? Przegadaj go z przedsiębiorcą.

Pomysł na biznes, który Ci przyszedł do głowy,

pomysl na bizneszwykle NIE JEST DOBRYM pomysłem na biznes. No, chyba że to Twój kolejny biznes, a wszystkie poprzednie żyją i mają się dobrze – wtedy może uwierzę.

Jednak większość osób, które chcą mieć własną firmę, nie odróżnia pomysłu ( a pomysłów na biznes jest cała masa, zapewniam Cię) od planu wdrożenia go w życie z uwzględnieniem możliwości własnych, zasobności klientów, rynku, na którym przychodzi im działać itd.

Dodatkowo osoba niedoświadczona nie ma zwykle:

 • zaplecza finansowego
 • rozeznania na rynku
 • umiejętności strategicznych, kierowniczych, komunikacyjnych itp
 • i najważniejsze: brak pomysłu i umiejętności na zdobycie  klientów, którzy zapłacą tyle, ze biznes będzie się opłacał..

Zwykle jej pomysł na biznes wykorzystuje jedną rzecz,

umiejętność, która jest podstawą pomysłu na biznes (znajomość księgowości – poprowadzę biuro rachunkowe, lubię kontakt z modą i znam się na niej – założę sklep z ubraniami).

A gdzie marketing? Strategia? Biznesplan?

Warto do pracy i konstruktywnego skrytykowania Twojego pomysłu na biznes zaprosić osobę, która już dobrze prosperujący  biznes prowadzi i okiem przedsiębiorcy oceni Twój pomysł na biznes. Pewnie po spotkaniu będziesz się czuć… jak rozjechany walcem, ale to jedyna droga, by po roku nie zamknąć nowo otwartej firmy.

Lepiej teraz plan budowy firmy  ulepszyć i rozwijać pod okiem fachowca, niż po bankructwie marudzić, że „tu nikt się nie dorobi, wszystkiego pełno, a konkurencja nieuczciwa”

No przepraszam, że ja dziś tak od serca, ale takie robienie „na hurra!” dalej mnie dziwi.pomoc-zalozenie-firmy-doradca-biznesu-przedssiebiorczosci-strona-internetowa-www-firmy-oczatek

biznesplan

Anna Sawczuk – doradca małej firmy / doradca biznesu

4 myśli w temacie “Pomysł na biznes? Przegadaj go z przedsiębiorcą.

 1. No tak , to chyba o mnie ten artykuł. Mam mnóstwo pomysłów, codziennie inny, ale dalej ani rusz.Czekam, czekam, ale wlaściwie wszystko zaczyna się od pomysłu, wolę mieć głupie pomysły niż nie mieć ich wcale..Aniu , Twoja cierpliwość i wyrozumiałość stawia mnie ponownie na nogi. Wiem, że sukcesy są tuż, tuż,.. trzeba jeszcze trochę poczekać.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Maria

 2. Witam,
  Właśnie otworzyłem 3 biznes w swojej karierze i muszę się zgodzić z Panią Anną – trzeba coś umieć, żeby działalność przyniosła zysk.

 3. Tylko proszę wziąć pod uwagę, że żyjemy w polsce a tu jedyne co może ci doświadczony przedsiębiorca poradzić to zrezygnować z marzeń i biznesu, ot tak proforma na wszelki wypadek aby nie udało ci się rozwinąć skrzydeł a już nie daj Boże , żeby powiodlo ci się lepiej niż owemu „doradcy”. Takie są fakty.

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s