Prezentacja pomysłu na biznes

Pomysł na biznes: Gdzie są Twoje produkty?

działalność gospodarcza biznesplan Tylko w Twojej głowie, czy istnieją naprawdę? Innymi słowy: czy masz już co sprzedawać?

Stanowczo zbyt  wiele osób rozpoczynających działalność ma tzw. pomysł na biznes, ale jest on w sferze marzeń, myśli, które nie są dostępne   dla  klientów czy osób, które by mogły pomóc w ich realizacji.

Przelanie na papier, zobaczenie w realu swoich myśli powoduje ich urealnienie.

Jak zrobić produkt?

1. Poświęć 15 minut  na SZKIC produktu. Co to jest, komu go sprzedajesz?

PRZYKŁAD: jeśli uczysz angielskiego, możesz tę wiedzę przekazywać za pomocą:

 • indywidualnych lekcji u klienta, u ciebie w domu lub przez internet
 • możesz prowadzić lekcje w grupach wg własnej metody lub np. metodą Helen Doron
 • możesz specjalizować się w nauczaniu języka biznesowego,  technicznego
 • możesz uczyć dzieci lub dorosłych
 • pisać książki do nauki angielskiego itp.

UWAGA: Na początek wybierz TYLKO jeden sposób!

Możliwości jest mnóstwo, wybierz więc ten produkt, który jest dla Ciebie najłatwiejszy do zrobienia (np. masz już większość materiałów potrzebnych do lekcji) i po prostu zacznij.

Na tym pierwszym produkcie nauczysz się i cierpliwości, i biegłości w tworzeniu materiałów, a także ciągłego doskonalenia produktu w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów.

2. Stwórz ten produkt, uczyń go namacalnym dla klienta.

Najlepiej:

 • szczegółowo go opisz, uwzględniając jego cechy, zalety i korzyści dla klienta
 • stwórz to, co dostanie klient: konspekt zajęć  i materiały do nich, inne pomoce
 • daj próbkę, zdjęcie, darmową lekcję – cokolwiek, co pozwoli Twojemu klientowi lepiej uzmysłowić sobie, z czym ma do czynienia
 • zabezpiecz sprzęt niezbędny do  udostępnienia produktu klientowi: w przypadku angielskiego może to być magnetofon, rzutnik, sala z tablicą.

Napisałam ten wpis, ponieważ widzę, że wiele osób jest kompletnie nie przygotowanych do sprzedaży swoich produktów czy usług PRZED założeniem działalności gospodarczej. Potem, już po rozpoczęciu  działalności szkoda tracić czas na na próbowanie różnych wersji produktów, badanie rynku, dopasowanie się do klienta…

To wszystko trzeba zrobić wcześniej!

Firmę zakładasz w momencie, kiedy masz już ustalonych klientów, produkty, usługi – i wtedy skupiasz się tylko na sprzedaży.

No, może się nieco zagalopowałam, bo nie całkiem pomysłu na biznes.

rozwoj firmyChcę pokazać Ci, jak można zainteresować i przekonać do siebie wymagającą publiczność w 3 minuty. Tyle zajmie Ci efektywna prezentacja pomysłu na biznes (jeśli prezentacja będzie za długa, słuchacz się wynudzi)

Jeśli masz zamiar zyskać inwestora, który uwierzy w Twój pomysł i sypnie groszem na realizację, to postaraj się go w podobny sposób „zahipnotyzować”. To cenna umiejętność, dzięki której zyskasz sympatię, zainteresowanie … i być może wsparcie finansowe.

Także w projektach, które dają 40 tysięcy na otworzenie własnej firmy, musisz w przekonujący sposób opowiedzieć o swoim pomyśle na biznes i przyszłym przedsięwzięciu.

Zapraszam do oglądania i podziwiania świetnej prezentacji.

Ostatecznie Monika Koperska zdobyła w międzynarodowym „naukowym Idolu” FameLab 2012 I miejsce i nagrodę publiczności!

Uczmy się od najlepszych – brawo, Moniko i wielkie dzięki za pokazanie, jak można poprowadzić prezentację!

A Ty, potrafisz mówić z taką pasją i tak zajmująco prezentować pomysł na biznes?

biznesplan

2 myśli w temacie “Prezentacja pomysłu na biznes

 1. Powyższa prezentacja może być rozpatrywana może jedynie jako kuriozum, bo słychać głosy profesorów (z komisji?), którzy wyraźnie są ubawieni. Problem w tym, że za 300 lat mój komentarz na tym gościnnym blogu będą mogli przeczytać (jak i obejrzeć materiały wideo) zarówno moi potomkowie jak i tej pani naukowiec, natomiast gdybyśmy tę dyskusję wydrukowali na cholernie drogim ręcznie robionym czerpanym papierze (choć w sumie lepiej też przepisać ręcznie, pędzelkiem, bez naruszania struktury papieru), to jest 99,9% szans, że nikt tego tekstu za 300 lat nie przeczyta. Dane cyfrowe da się ŁATWO i TANIO kopiować i replikować bez żadnych strat w nieskończoność. Danych analgowych nie da się skopiować w 100% nigdy. I tu jest pies pogrzebany. Oczywiście, można zakładać, że np. zniknie prąd, ale to jest tak samo, jak zakładać, że nie będziemy już umieli wytwarzać ognia. Tu się kończy ładny figuralizm jej prezentacji, i zaczyna ponura (choć właściwie dlaczego ponura?) rzeczywistość. Cywilizacja polega na tym, że się powiela i replikuje jakieś (pożyteczne) informacje, i dlatego one trwają. Dlatego za 1000 lat wydruki tej dyskusji już się dawno rozpadną w proch, a mój komentarz będzie wciąż backupowany na coraz nowszych nośnikach – bez żadnych strat. :) Czego wszystkim nam i naszym potomnym życzę.

 2. Wiesz, dla mnie treść tego wystąpienia nie jest tak ważna, jak to, że zrealizowała dzięki prezentacji swój cel – dostała czek na 30 000 funtów. Udowodniła, że w 3 minuty można przekonać do swojego pomysłu.

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s