Prezentacja pomysłu na biznes

No, może się nieco zagalopowałam, bo nie całkiem pomysłu na biznes.

rozwoj firmyChcę pokazać Ci, jak można zainteresować i przekonać do siebie wymagającą publiczność w 3 minuty. Tyle zajmie Ci efektywna prezentacja pomysłu na biznes (jeśli prezentacja będzie za długa, słuchacz się wynudzi)

Jeśli masz zamiar zyskać inwestora, który uwierzy w Twój pomysł i sypnie groszem na realizację, to postaraj się go w podobny sposób „zahipnotyzować”. To cenna umiejętność, dzięki której zyskasz sympatię, zainteresowanie … i być może wsparcie finansowe.

Także w projektach, które dają 40 tysięcy na otworzenie własnej firmy, musisz w przekonujący sposób opowiedzieć o swoim pomyśle na biznes i przyszłym przedsięwzięciu.

Zapraszam do oglądania i podziwiania świetnej prezentacji.

Ostatecznie Monika Koperska zdobyła w międzynarodowym „naukowym Idolu” FameLab 2012 I miejsce i nagrodę publiczności!

A tu o tym, jak się przygotowywała:

Uczmy się od najlepszych – brawo, Moniko i wielkie dzięki za pokazanie, jak można poprowadzić prezentację!

A Ty, potrafisz mówić z taką pasją i tak zajmująco prezentować pomysł na biznes?

biznesplan

2 thoughts on “Prezentacja pomysłu na biznes

  1. Powyższa prezentacja może być rozpatrywana może jedynie jako kuriozum, bo słychać głosy profesorów (z komisji?), którzy wyraźnie są ubawieni. Problem w tym, że za 300 lat mój komentarz na tym gościnnym blogu będą mogli przeczytać (jak i obejrzeć materiały wideo) zarówno moi potomkowie jak i tej pani naukowiec, natomiast gdybyśmy tę dyskusję wydrukowali na cholernie drogim ręcznie robionym czerpanym papierze (choć w sumie lepiej też przepisać ręcznie, pędzelkiem, bez naruszania struktury papieru), to jest 99,9% szans, że nikt tego tekstu za 300 lat nie przeczyta. Dane cyfrowe da się ŁATWO i TANIO kopiować i replikować bez żadnych strat w nieskończoność. Danych analgowych nie da się skopiować w 100% nigdy. I tu jest pies pogrzebany. Oczywiście, można zakładać, że np. zniknie prąd, ale to jest tak samo, jak zakładać, że nie będziemy już umieli wytwarzać ognia. Tu się kończy ładny figuralizm jej prezentacji, i zaczyna ponura (choć właściwie dlaczego ponura?) rzeczywistość. Cywilizacja polega na tym, że się powiela i replikuje jakieś (pożyteczne) informacje, i dlatego one trwają. Dlatego za 1000 lat wydruki tej dyskusji już się dawno rozpadną w proch, a mój komentarz będzie wciąż backupowany na coraz nowszych nośnikach – bez żadnych strat. :) Czego wszystkim nam i naszym potomnym życzę.

  2. Wiesz, dla mnie treść tego wystąpienia nie jest tak ważna, jak to, że zrealizowała dzięki prezentacji swój cel – dostała czek na 30 000 funtów. Udowodniła, że w 3 minuty można przekonać do swojego pomysłu.

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s