Test Przedsiębiorczości: Strona dla kandydatów na przedsiębiorców

Zewsząd narzekania słychać, że nie ma w naszym kraju klimatu dla ludzi przedsiębiorczych. Zgoda. Ale najpierw zapytam:

biznesplan

Skąd się biorą przedsiębiorcy?

Niektórzy się rodzą z takim talentem. Na te strony pewnie nie zbłądzi przedsiębiorca od urodzenia. Przedsiębiorca od urodzenia  działa instynktownie albo ma dobry wzór do naśladowania w najbliższym otoczeniu i nawyki przejmuje od niego. Taka osoba robi wszystko, by zarabiać pieniądze, mieć coraz większy wpływ na innych w określonej dziedzinie.

Ta strona powstała NIE  dla „urodzonych przedsiębiorców” którzy z mlekiem matki wyssali swoje umiejętności i jeszcze wyrastali w przedsiębiorczej rodzinie.

Urodzonych przedsiębiorców nie ma ich niestety zbyt wielu w naszym pięknym kraju.

No bo niby skąd? Szkoła zachowań przedsiębiorczych nie uczy wcale lub mało, a jeszcze do niedawne wszelkie przejawy indywidualności były surowo tępione. Zachęcano do kolektywnej pracy na etatach , a nie do budowania prywatnych firm.

Ta strona jest DLA CIEBIE, jeśli jesteś osobą bez doświadczeń przedsiębiorczych i chcesz prowadzić własną firmę.

Musisz nauczyć się sposobu sposobu na życie, którego zwykle nie rozumieją ludzie zatrudnieni na etacie.   Proces uczenia się w zależności od zaangażowania może nieco potrwać, ale zaręczam, że będzie to wiedza praktyczna, do wdrożenia od razu w życie. 

Wiedz, że jeśli nawet ktoś ma predyspozycje przedsiębiorcze, ale ich nie rozwija i nie używa, to średnio zdolna osoba, która się uczy i wdraża wiedzę w życie, szybko go prześcignie. Mamy szanse :-)

Sama na swojej życiowej i zawodowej drodze spotkałam wiele osób  przedsiębiorczych, którzy podzielili się ze mną swoja wiedza i umiejętnościami.

Uczyli mnie najpierw sprzedaży. Podjęłam decyzję o nauczeniu się sprzedaży, ponieważ widziałam, jaką różnicę w życiu sprawia bycie osobą pewną siebie i mającą przez to wpływ na innych.

Czy nadajesz się do prowadzenia własnej firmy? Zrób test przedsiębiorczości!

Dla mnie, osoby dotychczas nieśmiałej, było to pokonanie grubej ściany chroniącej moją strefę komfortu. Dziękuję Wam Wszystkim – tym, którzy sprzedawali ze mną ubezpieczenia, książki, kosmetyki, szkolenia, nieruchomości…Naprawdę wiele Wam zawdzięczam.

Wiedziałam, że chcę być osoba wolną i niezależną. Ten cel dawał mi napęd do działania, szczególnie cenny w chwilach zwątpienia.

I to jest tak naprawdę cecha prawdziwego przedsiębiorcy – działanie skoncentrowane  na określonym, konkretnym celu i wytrwałość mimo niepowodzeń.

Jak oceniasz siebie pod tym względem?

biznesplan

Jedna myśl w temacie “Test Przedsiębiorczości: Strona dla kandydatów na przedsiębiorców

  1. Dokładnie wytrwałość i skoncentrowanie się na zaplanowanym celu to klucz do sukcesu. Warunek jest też taki że plan i strategia ma właściwe założenia.
    Dla mnie największym wyzwaniem jest wytrwałość i motywacja – trudność w tym by utrzymać motywację i entuzjazm do pracy na stałym najwyższym poziomie. Jeśli ten poziom się obniża, znacznie trudniej wytrwać i zakończyć projekt, bo każde ewentualne potknięcie, czy przeszkoda może wtedy oznaczać porażkę.

    pozdrawiam
    Sławek
    http://e-salesman.net

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s