Jaki sklep najlepiej otworzyć na nowym osiedlu?

Pomysł na biznes: otworzę sklep

Na pewno nie z pamiątkami :-) (patrz: Bareja, Nie ma róży bez ognia)

działalność gospodarcza biznesplanMożna sobie wyobrazić, czego potrzebują ludzie mieszkający w szczerym polu bez żadnego innego sklepu oprócz Twojego: takiego sklepu podobnego do sklepików na wsi. W wiejskim sklepiku możesz dostać wszystko, co może być potrzebne stale (jedzenie i picie) lub nagle (mydło i zapałki). Po inne sprawunki jeździ się dalej.

Ale najpierw sprawdź, czy klienci będą u Ciebie się zaopatrywać. Bo jeśli robią zakupy w  drodze z pracy do domu w markecie, i po powrocie do domu już z niego nie wychodzą, to klops.

Musisz poobserwować zwyczaje osiedla, porozmawiać z mieszkańcami i zarządem (a może jakiś rodzaj działalności jest niechętnie widziany?), sprawdzić konkurencję (bo pewnie jest, co z tego, że daleko) i zasiąść do rachunków.

To, że jest zapotrzebowanie na określone artykuły jeszcze nie oznacza, że będzie Ci się oplacało je sprzedawać – popyt może byc zbyt mały, sprzedaż sezonowa, ryzyko duże, a potencjalne zarobki nie warte zainteresowania.

Zbadaj – podejmij decyzję – policz.

Jeszcze raz policz!

biznesplan

Jedna myśl w temacie “Jaki sklep najlepiej otworzyć na nowym osiedlu?

  1. Poza tym co tu jest napisane na pewno trzeba zachęcić ludzi do zakupów w jakiś sprytny sposób. Nie musi to być nic wielkiego, wystarczy jakaś mała promocja na start. Ludzie chętnie reagują na takie drobiazgi.

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s