Zanim założysz firmę: Czy klienci wiedzą, że istniejesz?(2)

Jak zdobyć klientów?

Pamiętasz mój wpis o tym, jak zacząć zdobywać klientów przed założeniem własnej firmy?

działalność gospodarcza biznesplan

Pierwsza z rzeczy do zrobienia to: Daj się im wcześniej poznać jako idealna osoba, która jako jedyna rozwiąże ich problemy.

Czy Twoi przyszli klienci mają problemy? (Mam nadzieję, że tak, bo jeśli ich nie mają, lub nie wiedzą, że je mają, lub nie chcą z nimi nic zrobić, to Twoja firma nie jest im potrzebna.)

Ale OK, załóżmy, że wybrałeś/aś grupę docelową, która ma problemy i chce je szybko rozwiązać – i przyszli klienci poszukują usług/produktów takich, jakie oferujesz.

Czy klienci wiedzą, że istniejesz?

Prawdopodobnie wiesz, gdzie możesz znaleźć duże grupy Twoich klientów. Chodzi o miejsca, gdzie się spotykają, dyskutują, wymieniają poglądy, szukają rozwiązań tego typu problemów, na które Ty znasz rozwiązanie.

Jeśli sprzedajesz odkurzacze z filtrem antyalergicznym, poszukaj przychodni dla alergików, ich stowarzyszeń, klubów, aptek, forum internetowych – miejsc, gdzie najłatwiej można spotkać osoby zainteresowane życiem w komfortowych warunkach dzięki Twojemu produktowi :-)

Te właśnie miejsca spotkań są idealne do tego, żeby zacząć występować jako osoba znająca temat i udzielająca bezinteresownej pomocy. Zastanów się, gdzie Twoich przyszłych klientów jest najwięcej? Nie docieraj do nich pojedynczo – docieraj do wszystkich na raz!

Pokaż im, jak ich problemy można rozwiązać. Dziel się wiedzą, podaj przykłady działań, które przynoszą efekty, pomóż osobiście, opowiedz o swoich doświadczeniach.

Możesz także zostawiać ślady w Internecie prowadzące do Twojej wypowiedzi, oferty, bloga, artykułu, strony  zbierającej adresy, rozdawać ulotki, wizytówki… Niech jak najwięcej potencjalnych klientów dowie się, kim jesteś i czym się zajmujesz. Twojej Kreatywności I Komunikacji zostawiam wykonanie przemyślnej ścieżki prowadzącej do Ciebie tylko Idealnych Klientów.

Wszystkie te (mam nadzieję, że solidnie przez Ciebie przemyślane) działania  po to, by klienci się dowiedzieli, że istniejesz, z czasem Ci zaufali, a później zdecydowali się na zakupy u Ciebie.

Nie od razu Kraków zbudowano, więc Tobie tez zabierze nieco czasu, zanim przyciągniesz klientów, którzy będą z niecierpliwością czekać na to, co masz do zaoferowania.

A jak Ty oznajmiasz swoim potencjalnym klientom, że jesteś i umiesz im pomóc?

biznesplan

Zanim założysz firmę: Czego najbardziej potrzeba Twoim klientom? (3)

Jedna myśl w temacie “Zanim założysz firmę: Czy klienci wiedzą, że istniejesz?(2)

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s