Zanim założysz firmę: Zacznij zdobywać klientów (1)

działalność gospodarcza biznesplanZadziwia mnie wciąż, jak wiele osób rozpoczyna własną działalność bez uprzedniego przygotowania się do tej, jakby nie patrzeć, nowej drogi życia.

Większość zakłada, że jeśli jest świetna w tym, co robi (a jest! – piecze ciasta, szyje sukienki, organizuje imprezy), to klienci sami ich znajdą, zapłacą z zachwytem żądaną cenę i pójdą głosić chwałę firmy szerokim masom, dostarczając następnych przypływów klientów i gotówki. Nic innego, tylko własna firma to istne perpetuum mobile – tylko zacząć, a dalej już samo pójdzie, do końca świata i o jeden dzień dłużej.

ŻART!

Ty tak nie rób. Zanim złożysz swoje podpisy pod licznymi dokumentami stwierdzającymi, że od tej pory jesteś właścicielem firmy i masz OBOWIĄZEK PŁACENIA: podatków, składek i innych pochodnych, wykorzystaj  beztroskę życia etatowego (wiem, nie doceniasz tego, ale uwierz mi, czasem zatęsknisz za tymi czasami) – ZDOBĄDŹ KLIENTÓW

Twoim wyzwaniem jest zdobyć klientów oczekujących na Twoje wejście na rynek: po to, by już pierwszy miesiąc działalności przynosił konkretne dochody.

Jak to zrobić?

  • Daj się im wcześniej poznać jako idealna osoba, która jako jedyna rozwiąże ich problemy.
  • Zapytaj, czego im najbardziej potrzeba i przygotuj swoją ofertę w zależności od tego, co powiedzą
  • Niech oczekują ze zniecierpliwieniem na to, co już-zaraz zaczniesz sprzedawać.

Łatwo powiedzieć, trudno zrobić? Tak źle nie jest! Potrzeba tylko czasu i konsekwencji w działaniu (tak, wiem, że z tym jest najtrudniej)

Co robić, by przygotować sobie grunt pod działalność?

Czytaj kolejne wpisy!

biznesplan

Czy klienci wiedzą, że istniejesz?(2)

3 myśli w temacie “Zanim założysz firmę: Zacznij zdobywać klientów (1)

  1. Ostatnio myślałam o własnym biznesie, bo mam wyrzuty sumienia jeśli chodzi o moja córkę. Chce mieć jeszcze jedno dziecko, ale… czuję że jeśli muszę zostać w pracy, a to sie ostatnio często zdarza, to dziceko zaniedbuję.
    Firma w domu to byłoby dla mnie cudowne rozwiązanie, może się da tak zrobić, że praca przez 8 godzin, albo nawet więcej, ale dziecko zawsze przy mnie. Nie wiem, czy to się da pogodzić, ale córka spokojna jest.

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s