Szkolenie: Warsztaty Klubu Biznesu. Urealnienie marzeń

działalność gospodarcza biznesplanSzkolenie: Własna Firma Od Podstaw

Wspieram w budowaniu własnych firm – stąd pomysł Klubu Biznesu (cykliczne spotkania dotyczące planowania własnej firmy) .

Zaplanowałam 5 spotkań po 3 godziny

Pierwsze zajęcia już za nami – marzenia ściągnięte z chmur na ziemię, teraz tylko trzeba systematycznie i planowo działać.

Za ciekawe uważam wyniki Testu Przedsiębiorczości  – okazuje się, że tym, co przeszkadza większości rozpoczynających własną działalność, to ZBYT MAŁA chęć osiągnięcia sukcesu.

Czy to znaczy, że tego sukcesu

w prowadzeniu własnej firmy nie chcą?

Nie, skąd, wprost przeciwnie – chcą. Tylko:

 • nie wierzą w swoje siły (co często się łączy z niemożnością ogarnięcia całości przedsięwzięcia, jakie jest przed nimi)
 • boją się działać na 100%. A to dlatego, że wiedzą, że jeśli się zaangażują na maksa, to nie ma dla nich już odwrotu – w ich życiu wszystko się zmieni. I nie wiedzą, w jaki sposób się zmieni i czy ta zmiana będzie się im podobała, i czy sobie poradzą.
 • nie jest im w życiu aż tak źle, żeby zaraz zmieniać całe swoje życie – brak im powodu, żeby zacząć działać już, teraz!

Od razu Cię uspokoję, że jeśli takie objawy obserwujesz u siebie, to nie różnisz się od większości rozpoczynających, którzy nie są pewni, czy dobrze robią zamieniając stałą posadę na niepewne zyski w przyszłości…

Osoby, które osiągają sukces, także mają tego typu dylematy.

Od marzycieli różnią się tylko tym, że w pewnym momencie dylematy kończą podjęciem decyzji: wchodzę w to i działam na maksa aż do osiągnięcia sukcesu lub zostawiam myślenie o własnej firmie, ono nigdy nie przekształci się w działanie – skupię się na pracy etatowej i tu będę robić karierę.

A jak oceniasz siebie pod tym względem?

biznesplan

Budowanie własnej firmy – spotkania w Klubie Biznesu

Warsztaty Klubu Biznesu. Urealnienie marzeń

Warsztaty Klubu Biznesu. Twój produkt, czyli co sprzedajesz?

Warsztaty Klubu Biznesu. Znaleźć klientów

Warsztaty Klubu Biznesu.Sprzedaż i obsługa klienta

Warsztaty Klubu Biznesu. Automatyzacja Biznesu.

5 myśli w temacie “Szkolenie: Warsztaty Klubu Biznesu. Urealnienie marzeń

 1. Tylko że nie wystarczy chcieć, nie wystarczy „ruszyć d… i zacząć zarabiać”. Trzeba mieć jeszcze pomysł na biznes i to taki, gdzie naprawdę mozna zarobić. Trzeba jeszcze umieć i lubić sprzedawać. A to malo kto umie.
  W końcu większość firm pada w ciągu pierwszego roku. Jeśli ktoś jest w marnej sytuacji finansowej to boi się zainwestować żeby nie stracić i wylądować jeszcze gorzej niż wcześniej.
  Nawet gdybym miała pomysl to i tak nie umiem niczego nikomu sprzedać, więc nic z tego nie będzie i żadna determinacja, chęć sukcesu czy marzenia tu nie pomogą.

  1. A wg mnie wystarczy chcieć. Nikt nie mówi, żeby zaraz zakładać działalność, raczej radzę się wstrzymać z tym do czasu zarabiania pieniędzy. Pierwsze miesiące od podjęcia decyzji o budowaniu własnej firmy to zwykle właśnie czas nauki sprzedawania, pisania ofert, kontaktów z przyszłymi klientami. I tu właśnie przyda się wytrwałość, żeby prowadzić swoje działania marketingowe i je ulepszać, a nie od razu się poddawać i rezygnować.
   Ludzie nie umieją sprzedawać, bo się boja innych osób, odrzucenia itp spraw urażających ich ego. A tu trzeba docenić, że jest to nauka jaka każda inna i być wdzięcznym ludziom, że pokazują, co w sprzedaży działa, a co nie i jak masz zmienić swoje działanie. Taka mała zmiana mentalności :-)
   A firmę załóż dopiero kiedy widzisz, że z Twoich działań ma szanse wyjść stałe wpływy, które przewyższają koszty utrzymania firmy.
   O błędach pierwszego biznesu więcej tutaj: https://annasawczuk.wordpress.com/2012/01/31/pierwszy-biznes-zwykle-konczy-sie-katastrofa/

 2. Sporo racji w tych uwagach.Paraliżuje nas wiele spraw.Obawy nieraz bardzo uzasadnione to oznaka rozsądku.Moim zdaniem rola wszelkiej maści instytucji typu.Urząd Pracy, agencje dysponujące funduszami,itd. zle spełniają swą rolę.Usiłowałem uzyskąc konkretną pomoc w Urzędzie Pracy w napisaniu nie lipnego pod fundusze, ale rzeczywistego biznes planu by postępowac według niego.No i sie nie udało.Nawet firmy prowadzące takie rzeczy za pieniądze sie poddały.Tylko pod fundusze..piszą.To jak sie zabrać , ale tak nie w ciemno i nieznanym ryzykiem za cokolwiek?
  Pomysłu mam nawet ciekawe.Problem ,że nie wiem ile przeszkód spotkam na swej drodze o których nie wiem w momencie startu.A ze sie spotka to więcej niż pewne.Trzeba zaczac od szkól wpajanie przedsiębiorczości i uczyć jej rok po roku.

 3. Jak najbardziej, trzeba uczyć przedsiębiorczości i wspólnego działania, realizacji wspólnych projektów.
  A co do biznesplanu, to najlepiej się sprawdzi w pomocy osoba, która już firmę prowadzi i wie, co musisz w swoim planie uwzględnić. Albo spróbuj wg wzoru tutaj:
  http://aktiff.com.pl/html/jak_napisac_biznesplan.htm
  Ważne, żeby przegadać z kimś doświadczonym w prowadzeniu firmy, jakie przeszkody możesz spotkać na drodze do sukcesu i jak się przed nimi uchronić/jakie działania przygotować, żeby zapobiec niekorzystnemu rozwojowi zdarzeń.

A Ty co o tym sądzisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s